Понеділок, 25.11.2024, 10:37
ГЛЯНЬ!
Вітаю Вас Гість | RSS

Вхід
Поділись!
Меню сайту
Категорії розділу
Стосунки & Секс [6]
Проблеми та їх вирішення у міжстатевих стосунках. Все про кохання та те, що біля нього.
Суспільство & Відносини [4]
Сучасне суспільство, його проблеми та особливості, роль та можливості молоді в сучасному соціумі
Освіта & Робота [16]
Статті на тему освіти, роботи, кар`єри. Опанування нових знань та навичок.
Враження [1]
Огляди та порівняння корисних програм, сайтів та інших ресурсів
Гумор [1]
Анекдоти, смішні історії, прикольні відео та фото.
Халява! [2]
Замітки про сайти та програмне забезпечення, що дозволяє економити час, гроші та нерви.
Психологія [2]
Матеріали по психології, народна мудрість та роздуми Великих людей
Робота в Україні
РОБОТА В УКРАЇНІ РОБОТА В УКРАЇНІ РОБОТА В УКРАЇНІ РОБОТА В УКРАЇНІ
Погода в Україні
Прогноз погоди за вікном сьогодні, завтра і завжди
Гороскопи
Гороскопи
Опитування
Матеріали якої категорії Вас цікавлять на сайті?
Всього відповідей: 42

Хмарина тегів
Головна » Статті » Освіта & Робота

Як оформити рацпропозицію і навіщо це потрібно?
Не всім з нас судилося стати кулібіними та едісонами, але прості, слушні і перспективні ідеї приходять в голову дуже багатьом. Однак далі цього зазвичай справа не йде, лише зрідка ідея реалізується особисто для автора, полегшуючи його працю і заощаджуючи його час. А шкода, адже цінна думка могла б допомогти дуже багатьом: принести прибуток або заощадити витрати підприємству, а премію, повагу колег та службові перспективи - авторові. Все що для цього потрібно - подати «рацуху», або, по-науковому, раціоналізаторську пропозицію . Про те, як це зробити, і піде мова в статті.

Перш за все, свою ідею треба розвинути до закінченого пропозиції, надати їй «товарний вигляд». Треба чітко визначити, за яких умов, хто і як буде її використовувати, і які вигоди від цього отримає. Далі треба ознайомитися з тим, як цю задачу вирішували раніше, як її вирішують зараз, і чим краще те, що пропонуєте ви. Швидше? Економічніше? Безпечніше? Комфортніше? Всі ці міркування потрібно наділити в мову цифр, тобто провести економічний аналіз .

Наприклад, ви придумали овочевої ніж для чищення картоплі. Раніше її чистили звичайним ножем, при цьому витрати продукту становило 10 г на бульбу середніх розмірів. Тепер витрати складають 5 м. При ціні 25 крб. за кілограм і вазі бульби 70 г отримуємо економію 2 рублі за кілограм. Плюс економія часу в 2 хвилини на кілограм при вартості робочої години 120 карбованців дає ще 4 рублі. Плюс зручність чищення і підвищення безпеки персоналу.

Всі ці міркування записуємо в таблицю, докладаємо креслення, графіки схеми і складаємо короткий опис рацпропозиції. Опис повинен займати 1-2 сторінки тексту і виражати саму суть: що пропонується, чим відрізняється від наявного, які вигоди дає.

Тепер складаємо заявку. На звичайному аркуші формату А4 зліва вгорі пишемо адресата. Зазвичай це - керівник вашого підприємства. Праворуч вгорі - «шапку»: Типова междуведомственная форма № Р-1, Затверджено наказом ЦСУ СРСР від 18.08.76 № 681. Код за ОКУД (тут треба вказати код за класифікатором управлінської документації).

Далі, праворуч пишемо в рамочці: «Зареєстровано за №» і місце для дати. Нижче, по всій ширині листа, креслимо таблицю авторів рацпропозиції: перша колонка - табельний номер, друга - прізвище, ім'я, по батькові автора або співавтора, третя - місце роботи або місце проживання, потім - професія (посада), освіта, партійність і, нарешті , рік народження.

Перерахувавши всіх співавторів, посередині листа пишемо: «Заява на раціоналізаторську пропозицію». І далі: «Прошу (просимо) розглянути пропозицію під найменуванням ..., визнати його раціоналізаторських і прийняти до використання». Потім, знову по центру листа: «Опис пропозиції». І сюди вставляємо наше короткий опис. Далі пишемо «Угода про розподіл винагороди».

Потім фразу «Раніше дану пропозицію нікуди не подавалося» (або вказуємо, куди подавалося). «Просимо авторську винагороду поділити в рівних частках» (або, як домовилися із співавторами). Потім слід така фраза: «Я (ми) стверджую (-му), що дійсно є (-емся) автором (Співавторами) даної пропозиції. Мені (нам) відомо, що у разі визнання пропозиції секретним, я (ми) зобов'язуюсь (-емся) дотримуватися правил секретності, в тому числі встановлені Положень про відкриття, винаходи і раціоналізаторські пропозиції.

І нарешті: «Додаються: а) графічні матеріали (ескізи, креслення, схеми, графіки, тощо) на ... аркушах; б) техніко-економічні розрахунки, обгрунтування і т.п. на ... аркушах; в) інші матеріали на ... аркушах. Всього на ... аркушах. »Дата та підписи співавторів.

Наступний лист займають «Висновки за пропозицією». Тут треба зібрати кілька відгуків на своє рацпропозицію, як мінімум два: один від свого виробничого підрозділу (цеху, будділянок і т.п.), другий - від інших підрозділів (відділу головного механіка, КБ і т.п.). Обидва оглядів завіряються підписами із зазначенням посад і дати відкликання. Якщо ваше рацпропозицію покращує умови праці працівників фірми, то потрібно відгук спеціаліста з охорони праці вашого підприємства.

Відгуки, як правило, автори пропозиції становлять собі самі, враховуючи зауваження тих, від чийого особи вони видаються. Відгуки робляться так: всі достоїнства рацпропозиції діляться на 2 частини і розподіляються по відгукам. Наприкінці оглядів необхідно вказати, чому дану пропозицію слід визнати раціоналізаторських.

Ще один лист озаглавлює «Ухвалене рішення за пропозицією», і на ньому залишається достатньо місця для вписування рішення. Потім залишається місце для дати та підпису керівника підприємства. У самому низу аркуша складається таблиця «Зміна нормативної і технічної документації», в якій вказуємо найменування документа, номер повідомлення, дату зміни, посаду та назву відділу і підпис. Можливо, завдяки вашій рацпропозиції будуть змінені нормативні документи підприємства!

І, нарешті, на солодке: «Посвідчення на раціоналізаторську пропозицію одержав (и).» Дата і підпис. Все, заявка готова. Тепер докладаємо до неї ваші матеріали і відносимо до ради за рацпропозиції, який розглядає їх зазвичай в кінці кожного кварталу. Якщо ваша пропозиція буде прийнято, ви отримаєте непогану премію, посвідчення, повагу начальства та колег і великий плюс до вашого послужного списку. І це не рахуючи морального задоволення від реалізації вашої ідеї ...

До речі, про винагороду. Премія за рацпропозицію розраховується за наступною формулою:

Премія = БС * УТ * СЛ * КІ, де БС - базова ставка (1300 руб.), УТ - коефіцієнт поліпшення умов праці від вашого рацпропозиції. УТ = 2, якщо умови праці працівників поліпшуються і 1 - в іншому випадку. КІ - коефіцієнт використання, дорівнює кількості екземплярів програми, числу пристроїв тощо, впроваджених на підприємстві. СЛ - коефіцієнт складності, що розраховується за формулою:

СЛ = (СФ/ОС * ПРО) ^ КА, де КА - коефіцієнт актуальності, рівний 1 для середньої актуальності пропозиції, і 1,25 для високої. ОС - число рядків в описі пропозиції, СФ - число рядків, що містять формули, ОБ - обсяг файлів пропозиції в кілобайтах.
Категорія: Освіта & Робота | Додав: varyag888 (21.04.2011)
Переглядів: 1980 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 SergDeaby  
0
<a href=http://zmkshop.ru/stati/stroitelstvo-oranzherei-iz-metallokonstruktsiy-pod-klyuch/>эстакада для заезда грузового автомобиля</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Реклама Google
Курс валют
МЕГА - ГРА!!!
Партнери
ПОГЛЯД УКРАЇНИ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
2024 © ГЛЯНЬ! - Український молодіжний портал