Як Ви обираєте, ким бути?
Є багато способів прийняти рішення щодо своєї майбутньої професії. Однак багато з них абсолютно неправильні. Якщо хтось говорить Вам: «Ой, та тобі потрібно бути тим-то!», - не варто відразу приймати рішення на користь запропонованої кар'єри. Також не обовязково працювати за якоюсь спеціальністю тільки тому, що нічого іншого не трапилось. Обирати професію, тому що Вам сподобалося її назва - теж не варіант. Якщо батьки завжди бачили Вас, наприклад, перекладачем, не потрібно тільки заради цього відправлятися вивчати іноземні мови (особливо, якщо у маєте здібності до точних наук). Крім усього іншого бути зайнятим хоч чимось тільки заради того, щоб оплачувати свої рахунки і мати заробіток, не можна. Працювати потрібно в тій сфері, яка Вам цікава. Щоб на роботу йти щодня з почуттям радості, а не боргу (який так не хочеться виконувати). Щоб вам професія подобалася в першу чергу. (А гідна за неї плата буде приємним бонусом.) Як же вибрати зайнятість до душі?
У першу чергу зосередьтеся на тому, що цікаво саме Вам. Вибирайте професію не тому, що вам хтось порадив її, або друг збирається вибрати таку, або тому що батьки бачать Вас саме у цій сфері в майбутньому.
Далі, нехай дохід не буде першим і основним аргументом на користь тієї або тієї кар'єри. Потрібно пам'ятати, що найпоширеніші професії мають дуже посередніх представників. У той же час незвичні кар'єри (одна з яких може цікавити Вас) дають більше шансів стати відмінним професіоналом, а значить, бути затребуваним і отримувати хороші гроші за виконану роботу.
Обираючи кар'єрний шлях, прислухайтеся тільки до себе. Не обовязково, наприклад, піддаватися на вмовляння батьків про те, що треба бути службовцем банку, тому що їм платять добре. (Так можете ніколи й не дізнатися, що в Вас гине художник чи талановитий аранжувальник сучасної музики.) Немає необхідності також наслідувати приклад приятеля або подруги і вступати в той же вуз. Може, обраний шлях їм і до душі. Але чи сподобається він саме Вам?
Також, при виборі області, в якій хочете працювати, об'єктивно оцінюйте і свої вміння. Якщо мрієте стати футболістом, але не можете на полі відрізнити свої ворота від чужих, не варто йти у великий спорт. Завжди можна стати кимось, близьким до футболу і не зрадити своїй пристрасті. Наприклад, Ви можете вивчитися на менеджера і просувати улюблену команду. Або, ставши спортивним коментатором, спостерігати за грою в прямому ефірі. Загалом, варіантів маса, головне - не помилитись в своїх здібностях і не помилитися з вибором.
А як зрозуміти, до чого у Вас схильність? У першу чергу, згадайте своє навчання в школі. Які предмети вам давалися краще, гуманітарій Ви, або шанувальник точних наук? Також, варто звернути увагу на те, чим вважаєте за краще займатися у вільний час, коли вибір залежить тільки від бажань. Чи є якась сфера, у якій Вас інші вважають експертом? Може, сприйняття Вас іншими допоможе вам визначитися? І, нарешті, останнє запитання: будучи представником якої професії, Ви бачите себе найщасливішою людиною?
Щоб з'ясувати, що Вас цікавить, спробуйте себе в багатьох видах діяльності. Нехай кожна хвилина вільного часу буде заповнена новим заняттям. Так буде легше знайти себе і справу до душі. Не бійтеся ставити питання і шукати відповіді. Може, додаткова інформація наштовхне на ідеї. Якщо щось насправді привернуло Вашу увагу, не припиняйте цим займатися. За умови, що справа не надокучає і Ви отримуєте все більше навичок в цьому - можете обрати саме цей шлях. До того ж, якщо почати спілкуватися з тими, хто поділяє Ваше хобі, отримаєте не тільки нові знання, а й друзів, з якими зможете обмінюватися власним досвідом. Звичайно, іноді може статися й так, що інтерес до обраного заняття пропадає. Не переживайте - просто це не ваша пристрасть, а, отже, і не ваше покликання.
Проте якщо Ви все ж займаєтеся вподобаним справою вже деякий час, знайте - це і є Ваша дорога.
Не завжди вміння і навички відповідають бажанням. Все, що потрібно в такому випадку - не опускати рук і вчитися. А якщо Ваші вміння абсолютно не пов'язані з роботою мрії, не турбуйтеся. Завжди знайдеться спосіб, щоб з'єднати те й інше.
Припустимо, Ви вже визначилися з вибором. Тоді спробуйте познайомитися з людьми, що вже працюють у цій сфері людьми. Нехай вони розкажуть компетентно про те, що приваблює Вас у цій професії. Які у неї плюси? Які підводні камені? Так Ви будете готові до всього.
Також непогано було б знайти наставника в професії, яку Ви вважали за кращою. Може йому знадобиться асистент, або він просто буде такий добрий, що візьметься направляти Ваші дії, навчання та подальшу роботу. Так ви зможете багато чому навчитися не в теорії, а на наочних прикладах.
У загальному, було б просто ідеально обрати кар'єру до душі - саме ту, що буде приносити і радість, і достаток. Найголовніше для кожної людини - знайти себе і слідувати за власною, а не чужою мрією. І тоді задоволеність життям буде не міфом, а реальністю, без якої вже й не уявити свого існування.
thesimpledollar.com
Джерело: http://www.usurer.ru/blogs.php?event=view&id=1877 |